Се соблече гола на 57 години во својот кревет – српската актерка се опушти како никогаш досега (ФОТО)

Актерката Лидија Вукичевиќ која и е добро позната на целата балканска јавност не престанува да ги…

Анастасија со стајлингот разнежни многумина – позираше со јакна на која е насликан нејзиниот татко (ФОТО)

Ќерката на српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ сподели фотографија на социјалните мрежи со која разнежни многумина.…

Невеста заглавила во сообраќаен метеж- Доцнела на сопствената венчавка, па пожарникари ја спасиле целата ситуација (ФОТО)

Невеста за малку ќе ја пропуштела сопствената свадба, откако останала заглавена во сообраќај, па ја „спасиле“…

Синди има 53 години и изгледа брутално – откри како ја одржува совршената линија (ВИДЕО)

Познатата манекенка, 53-годишната Синди Крафорд витката фигура ја одржува уште од раните деведесети и затоа сега без срам ги објавува…

Мицкоски од Загреб: Македонија заслужува да ја водат посветени политичари и само така има напредок

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска и утре е во посета на Загреб каде во рамки на самитот…

Позната по своите бујни облини, но се појави на модната писта и сега сите и се смеат (ВИДЕО)

Старлетата Деми Роуз позната по своите облини и има милион фанови на Инстаграм , ги разочара…

Тажна вест за Македонија: Почина радио актерката со чиј глас израснаа многу генерации слушатели

По долго и тешко боледување, на 85 години во Скопје почина актерката Таска Балабанова, објави Телма.…

Драматичен лет од Келн кон Скопје- Големи турбуленции, страв и паника кај патниците(ВИДЕО)

Синоќешниот лет од Германија кон Македонија, поточно летот од Келн кон Скопје ќе им остане долго…

Мицкоски- Борисов: Членство на Македонија во ЕУ е клучната и стратешка определба на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во рамките на конгресот на ЕНП оствари средба со премиерот…

Трајановски до Шилегов: Бидете среќен што сте градоначалник после мене

Господине Шилегов бидете среќен што сте градоначалник после мене, т.е. во 2017 година. Да бевте градоначалник…

Вучиќ: Хронично сум болен, новинарите немаат врска со тоа

Претседателот на Србија, на прес-конференција, одговорил на коментарите дека новинар на N1 е виновен за неговото…

ВМРО- ДПМНЕ: Со Сугаревски катастрофалната реализација на капиталните инвестиции изминатите три години

Република Македонија веќе трета година по ред добива рекорден и мегаломански буџет, а граѓаните не гледаат…