Домашен лек против хеликобактери која го јаде желудникот, и е отпорна на апчиња

Хеликобактери Пилори е опасна бактерија која живее во слузокожата на желудникот, а ако се активира тешко се искоренува од телото.

За среќа, има и природни моќни лекови кои помагаат, а меѓу нив на листата е лененото семе.

Прелијте лажица ленено семе со 200 милилитри врела, зовриена вода, се остава со капак 2-3 часа. Се процедува смесата  и се зема по една лажица пред оброк.

Така се намалува болката и надуеноста.

Loading..