Драма во маркет во Козле: Ниту полицијата не смееше да влезе, ниту крадците да излезат – детали

Вчера се случил грабеж во познат маркет во скопската населба Козле кој се наоѓа во близина на бензинската пумпа, дознава „Република“.

Според очевидци, крадците биле во маркетот, а полицијата стоела надвор и немала храброст да влезе во маркетот и да ги уапси крадците.


Оставете коментар