Изби пожар во психијатриска болница во Унгарија (ВИДЕО)

Најмалку 6 лица загинаа во пожар во психијатриската болница во Одес, на југозападот од Украина, соопштија утринава локалните власти.

Службата за вонредни ситуации соопшти дека четири лица се хоспитализирани.

Локалната телевизија известилка дека меѓу 6-те настрадани лица има двајца доктори.

Во тек е истрагата за пожарот кој во зградата избил во понеделникот вечерта.