Ист како него, но со брада: Вака изгледа внукот на маршалот (ФОТО)

Внуката на Јосип Броз Тито, Саша Броз, упати честитка за роденденот на својот брат, кого јавноста нема можност често да го види, а тој многу наликува на претседателот на СФРЈ, само што има брада.

– Среќен роденден Андреј, запомни имаш најдобра сестра на светот. Те сакам, напиша внуката на Тито и сподели фотографија на Инстаграм.