Пет лица загинаа во страшна сообраќајка вечерва во Скопско Драчево

Околу полноќ тешка сообраќајна несреќа на влезот од скопската населба Драчево.

Како што дознава неофицијално ТВ21, при судир на автомобил и камион загинаа на лице место три лица, а две починале на скопските клиники.

Повеќе информации во текот на утрешниот ден.

Оставете коментар