Погребано трагично настраданото семејство Бркиќ – река луѓе им оддадоа почит (ВИДЕО)

Граѓаните уште тагуваат по професорот Алмир Бркиќ, неговата сопруга Ламија и ќерката Ф.Б. кои загинаа во сообраќајна несреќа која во петокот се случи на автопатот А1 во тунелот Игман кај Сараево.

На гробиштата голем број луѓе се простија од семејството.

Дури ни обилните врнежи не ги спречија луѓето да дадат последна почит и да го испратат професорот Алмир, неговата невенчана сопруга и нивната ќерка.

Во сообраќајната несреќа со повреди се здоби и нивниот малолетен син кој со возило на Интан помош беше однесен во болница.