Пожар во барака во Скопје

Вчера околу 18 часот и  55 минута во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во барака во склоп на пекара на улица „Лепенец“ во Скопје.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Повредени лица нема, а увид на местото ќе се врши во текот на денот.    

Оставете коментар