Почина 16-годишната Лена – автобусот на смртта ја зема осмата жртва во Србија

Лена Илиќ која имала само 16. години и била ученичка во Средното уметничко во Србија, е осмата жртва на автобусот на смртта во кој налета воз.

Лена синоќа починала на Интензивна нега во Клиниката во Ниш, по голема борба лекарите да ја одржат во живот. Таа имала повреди на главата од несреќата која се случила на 21. декември минатата година.

Нестеќата се случи околу 7 часот и 45 минути кога на автобусот налета воз.

Лена е осмата жртва на кобната несреќа.