Проверен природен лек кој лекува полипи на дебелото црево

Полипите или аденомите се ткивни израстоци кои растат од слузницата на дебелото црево према внатрешната страна, односно шуплината на дебелото црево.

Тие можат да бидат мали, поголеми или големи, да бидат со петелка или без петелка. Доколку полипите се со големи димензии, тие ја стеснуваат цревната шуплина.

Многу е важно да се откријат навреме и да се излечат, а еве еден природен начин кој проверено делува, а освен што лечи полипи, делува и на целиот дигестивен систем.

Состојки: 

Свеж Мед

Ајдучка трева

Исецкајте  ја ситно или изблендирајте ја ајдучката трева (комплетно и цветот и билката)ставете ја во стаклен сад и прелијте со мед.

Смесата чувајте ја во фрижидер, па конзумирајте секој ден на празен стомак по една лажица. Добро соџвакајте и голтнете.Се консумира се додека полипите не  исчезнат.

Секако пред употреба на било каков лек, претходно консултирајте се со лекар.