Родители со три деца изрешетани со огнено оружје во сопствениот стан во САД

Петчлено семејство, вклучувајќи и 9- годишни близначиња и 11 годишно девојче се пронајдени мртви во стан во Масачустес.

Семејството е убиено од огнено оружје, но сепак се чека обдукцијата.

Телата ги открил роднина нешто пре 7 и 30 часот изутрина откако дошол да ги носи децата в училиште.

Полицијата не соопштила во каква роднинска врска е семејството со таа личност, но сепак ги идентификува жртвите.

„ Роднината и прошашол еден од нив како лежи на каучот обеан во крв,а долниот спрат од станот и веднашповикал плиција“ рекол адвокатот.

Тој истакнал дека сето ова делувало како изолиран инцидент и се уште не знаат дали мало некој проблем во куќата.

Додека пак светските медиуми известуваат дека се чини како ова да било убиство и самоубиство.

„Нема никакви индикации, ниту опретходни повици  за да укажуваат дека нешто се случувало“ рекол шефот на полицијата.

Таткото на фејсбук себе си се опишал како „невработен кој почнал да скита“, а продавал и книги за деца кој сам ги пишувал, додека мајката работела како менаџер за маркетинг во ЕМИ Стртеги скоро 20 години. Минатата недела го прославиле роденденот на близнаците.

Loading..