Српската претставничка на Евровизија доживеа нервен слом – фановите ја нарекоа „досадна“

Невена Божиновиќ, српската претставничка на Евровизија, синоќа влезе во финале со нумерата „Круна“, а веднаш после настапот доживеала низа навреди и пцовки на сметка на нејзината песна.

Невена после отпеаната песна , доби голем број на коментари, како негативни така и позитивни.

Поединци ја карактеризираа песната како здодевна, додека други пак го критикуваа стајлингот, додека пак имаше и такви кои застанаа во нејзина одбрана, па на официјалниотИнстаграм профил коментари се нижеа еднен по друг, па паднаа многу нареди и пцовки.


Оставете коментар