Турист паднал од тераса на хотел – Итно донесен на скопските Клиники

Во 05.33 часот во Полициската станица Охрид било пријавено дека 26-годиѓниот Н.Т. од Република Србија паднал од тераса во хотел во Охрид.

Тој се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во болницата „Св.Еразмо“, поради сериозноста на повредите, бил пренесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за понатамошно лекување.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.


Оставете коментар