Сите ја коментираат трансофрмацијата на Ана Николиќ: Погледнете колку ослабе (ФОТО)

Српската пејачка Ана Николиќ мака мачеше со килограмите после породувањето, а многумина сега коментираат дека се…

Најнепримерниот пар повторно привлекуваше внимание: Постар е од неа 41 година, а не ги трга рацете (ФОТО)

Стивен Тајлер и Ејми Престон се појавиле заедно на холивдската премиера на филмот „Ad Astra”. Страсните…

Подгответе се на време: Неколку места во Опшина Центар утре без вода

Прекин на водоснабдување утре од 09:00 часот ќе имаат корисниците на дел од улицата „Орце Николов…

НЕСЕКОЈДНЕВНО: Синови го ограбиле таткото во Куманово

Кумановската полиција извести дека вчера околу 22.30 часот 65-годишниот Р.С. од Куманово пријавил дека бил ограбен.…

Маж претепан од обезбедувањето во Психијатриската болница во Скопје

Скопјанец бил нападнат од вработен како обезбедување во Психијатриската болница во Скопје. Како што информира МВР,…

Нообичен феномен: „Крваво“ небо над Индонезија (ВИДЕО)

Луѓето во индонезиската провинција Џамби беа сведоци на еден необичен феномен на нивното небо. Поради густата…

Одрон од карпа предизвика сообраќајка на патот Маврово-Дебар

Одрон од карпа на коловозот на регионалниот пат Маврово-Дебар попладнево предизвика сообраќајна несреќа. Како што информираат…

Жителите на Лабуништа најавија радикални протести ако не се затворат каменоломите

Со блокада на патиштата, на работата на каменоломите и со најава за бојкот на наставата во…

Скопјанец со пиштол му се заканувал на соседот, па го претепал

Со пиштол во рака скопјанец му се заканувал на соседот, па физички го нападнал, информира МВР.…

СЈО имало „колективен фонд“ за свадби и прослави: За подароци за Јанева давале секој по 2.000 денари

Повеќе од 80.000 евра биле собрани од вработените во Специјалното јавно обвинителство во т.н. „колективен фонд“,…

ЈО: Завршена е истражната постапка за „Рекет“

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција ја информира јавноста дека истражната постапка за „Рекет“…

Поскапуваат бензините и дизелот: Регулаторна ги соопшти новите цени

Малопродажната цена на бензините од ноќеска на полноќ се зголемува од два до 2,5 денари, додека…