Осумчлено слепо семејство одбиено за социјален стан

Осумгодишно девојче со интелектуална попреченост  пешачи десетина километри дневно за да оди на училиште. Првачето Елеонора…

Божиновски од Ранковце: Граѓаните се иселуваат поради правната и економска несигурност (ВИДЕО)

Игор Божиновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска го преводеше тимот во Ранковце, каде разговараа со…

Хрватската старлета гола им посака добро утро на фановите (ФОТО)

Познатата хрватска старлета, Нивес Целзиус, утрово на своите фанови им посака добро утро така што се…

Пожар во барака во Скопје

Вчера околу 18 часот и  55 минута во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во…

Исчезна малолетничка од Скопје- таткото пријавил во полиција

Вчера околу 12 часот и 20 минути А.Џ.(50) од Скопје пријавил дека од домот заминала неговата…

Земјотресите никако да престанат- регистрирани уште два потреси во Албанија

И попладнево земјотресите никако да престанат. За неколку минути два земјотреси во Албанија, првиот н а22…

Зелена Револуција со повик до Заев на синоќешните протести

По добиената покана од премиерот Заев за средба со граѓанските организации, кои во петокот го одржаа…

Опожарено возилото од нападот во Александар Палас

Престрелката вчеравечер ја згрози целата македонска јавност. Преполн хотел со пет ѕвездички на само 5 километри од…

50 лица загинаа, а над 2000 лица се повредени во земјотресот во Албанија

50 лица загинаа, а над 2000 лица се повредени во катастрофалниот земјотрес кој во вторникот ја…

Пукање во Александар Палас – осомничени три лица

Ноќеска во 00:35 часот пријавено е пукање од огнено оружје во хотел „Александар Палас“ во Скопје,…

Расте бројот на локални шерифи во „Крива Паланка“

По инцидентот во Тетово каде завчера пред полноќ локални шерифи исфрлиле од возило во движење сопственик…

Почнуваат Божиќните пости – почитувајте ги правилата

На 28-ми ноември започнуваат Божиќните пости кои траат 40 денови, пред големиот празник Рождеството Христово Божик,…