Тој е мелем за желудникот – сокот од компири е лек за многу болести

Благотворните својства на компирот одамна се познати во народната медицина, но наспроти тоа владее мислење дека…

Eден лист од ова растение ќе ви го спаси животот – вака се користи, и е лек за многу болести

Глуварчето, чиј латински назив е Taraxacum officinale, што во превод значи дива салата,  претставува едно од…

Ако можам јас, можат сите: Диетата на Миа Костова го инспирираше женскиот свет

Интермитентниот пост (Intermittent fasting) во моментов е еден од најпопуларните начини за симнување на вишокот на…

Заборавена намирница која ги обновува штитната жлезда, жолчката и црниот дроб

Црната ротква е малку подзаборавена намирница која е исклучително здрава и се користи з алекување на…

Ако ги чувствувате овие симптоми, вашите црева се полни со паразити

Повеќето луѓе не се свесни за опасноста за нивното здравје која можат да ја предизвикаат паразитите,…

Одличен пијалок за детоксикација на организмот

На сите нас ни е потребна детоксикација на организмот. Потребно е да го прочистиме телото од…

Печени компири во пиво: Идеални за вашиот неделен ручек

Вака испечените компири се идеални по своите вкус, боја, мирис… Потребно е:1,5 кг компири2 лажици сенф250 мл пиво100 мл маслиново…

Надуените нозе ќе станат минато: Исфрлете го вишокот течност од вашето тело со помош на овој едноставен напиток

Потребна ви е само една состојка, а тоа е магдонос. Ситно исецкајте четвртина од китка магдонос,…

8 одговори за тоа како лекарите се заштитуваат од рак

Онкологот Филип Спајс за појадок јаде тортиља со јајца. Во тава загрејте една четвртина чаша спанаќ…

Прочитајте колку дена варените јајца може да се јадат

Доколку се адекватно чувани, тврдо варените јајца можат да се користат и неколку денови. Јајцата се…

Одличен лек за дијабетичарите: Сите го имате дома

Дијабетот е честа болест, а за да ја спречите потребна ви е здрава исхрана и ослободување…

Го променил само ова и почнал да слабее: „Сега дури јадам повеќе“

37-годишниот музичар од Сплит, како што вели, се откажал од само неколку намирници и вовел новитет…