Сите го имаат во својот дом, а не знаат дека е најдобар лек за болки во половината

Болките во кичмата не се нималку лесни за поднесување. Тие болки се многу силни и не…

Рецепт за чај против кашлица: Природен е и делува – оваа зима немате потреба од лекар

Овој рецепт многумина излечил од долготрајна кашлица, а што е најдобро од се потполно е природен.…

Го имате дома, а може да ве разбуди побрзо од кафето

Додека будењето со кафе зависи од количината на кофеинот, јаболкото му ја дава на телото енергијата…

Рак на дојка може да се открие 5 години пред да се појават првите симптоми

Ракот на дојка може да се открие пет години пред да се појават клинички знаци благодарение…

Четири едноставни напивки за здраво срце

Новите истражувања покажале дека редовното консумирање на сокот од калинка може да го заштити срцето, така…

Неколку типови на болка кои не смеете да ги игнорирате

Ако ви се менува апетитот, а покрај тоа чувствувате и непријатност во стомакот подолго од две…

Пет совети за исхрана кои треба да ги игнорирате

Огромен број совети за исхрана на интернет делуваат збунувачки, особено затоа што главно сите тие имаат…

Предизвикува чир и рак на желудникот: ова се симптомите на опасната хеликобактери

Повраќање, болка, надуеност. Една од најчестите инфекции во светот е инфекцијата на желудникот со бактеријата Хеликобактер пилори,…

Најдобар лек за несоница: Сок после кој ќе спиете како бебе

Природните сокови од зеленчук и овошје можат да ви помогнат во борбата со несоницата и останати…

Се пие наутро и навечер: Напиток од 3 состојки – за 3 месеци ќе се ослободите од вишокот килограми

Слушнавме за мешавината од вода, лимон и лажица мед како препорака за здрав почеток на денот,…

Не ги фрлајте остатоците од славската трпеза: Еве како да ги искористите

Во наредниот период има голем број слави, па добро е да знаете што да правите со…

Едноставни совети кои ќе ве заштитат од вируси и настинки

Ниските температури и променливото време се период во кој владеат настинските и гриповите. Обидете се секојдневно…