Интервју со Викторија Петровска: „Сите ние тргнуваме по најразлични патеки за да ги оствариме соништата“

Таман ќе си помислите дека сиот извор на креативност кај неа е веќе исцрпан и скоцкан…

Интервју со Ирена Илиевска: „Бев изненадување за сите со одлуката да бидам актер, но моите родители ме поддржаа во се“

Дневно.мк: Од кога датираат твоите почетоци, заедно со првата средба со камерата очи во очи, од…

Интервју со Стеван Стевановиќ: Она што го доживеав со македонците, не сум го доживеал никогаш претходно

ДНЕВНО: Кој е Стеван Стевановиќ, за што сонуваше како дете и дали тоа беше поврзано со…

Роденденско интервју со Викторија Петровска: „За едни сум инспирација, за други иритација – пресреќна сум“

Дневно:Со оглед  на тоа дека денес ти е роденден за почеток кажи ни како ја дочека…

Елена Петреска – Толевска: „Вистинско време е Македонската публика да ја израдуваме со наш производ“

„Ѕвезда број 1„ – новото музичко талент шоу кај нас, дефинитивнo ја раздвижи музичката сцена, бидејќи…

Интервју со Викторија Петровска: „Ако уживаш во нешто кое те исполнува, не е важно е кога си почнал“

Дневно: Активна си на социјалните мрежи и опкружена си со бројни пријатели и следбеници. Дали сметаш…

Интервју со Ненад Милевски од „Ѕвездите на Гранд“

„Дневно.мк“ го интервјуираше пејачот на Гранд продукција Ненад милевски, кој на јавноста и остана познат по…

Интервју со Беки Бекиќ: „Шабан ми беше идол – чест ми е што го познавав“ (ВИДЕО)

Во денешното интервју разговаравме со пејачот Беки Бекиќ, кој одлично го познаваше, и многу децении се…

Интервју со Стојне Николова: „Да имав уште еден живот, не би правела ништо поразлично од сега“

Доколку не започнеше во раната младост да се занимаваш со музика, дали во иднина би почнала…

Интервју со Милена: „Да се достигне врвот е релативна работа – за да се остане таму е потребен свој печат“

Важиш за омилен лик на тв екраните. Дали си и приватно дружељубива и комуникативна, или кога…

Интервју со Ване Маркоски: „Секој пад и издугнување значи ново искуство“

-Кој е Ване надвор од телевизијата, и колку како мал си бил пристрасен кон оваа професија?…

Ѓорчев од Ранковце: Заев ќе биде убедливо поразен – Македонија сигурно ќе победи (Интервју)

– Па да, факт е дека Македонија економски стагнира. Македонија во моментов е земјата со најлоша…