Мицкоски од Загреб: Македонија заслужува да ја водат посветени политичари и само така има напредок

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска и утре е во посета на Загреб каде во рамки на самитот…

Тажна вест за Македонија: Почина радио актерката со чиј глас израснаа многу генерации слушатели

По долго и тешко боледување, на 85 години во Скопје почина актерката Таска Балабанова, објави Телма.…

Драматичен лет од Келн кон Скопје- Големи турбуленции, страв и паника кај патниците(ВИДЕО)

Синоќешниот лет од Германија кон Македонија, поточно летот од Келн кон Скопје ќе им остане долго…

Мицкоски- Борисов: Членство на Македонија во ЕУ е клучната и стратешка определба на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во рамките на конгресот на ЕНП оствари средба со премиерот…

Трајановски до Шилегов: Бидете среќен што сте градоначалник после мене

Господине Шилегов бидете среќен што сте градоначалник после мене, т.е. во 2017 година. Да бевте градоначалник…

ВМРО- ДПМНЕ: Со Сугаревски катастрофалната реализација на капиталните инвестиции изминатите три години

Република Македонија веќе трета година по ред добива рекорден и мегаломански буџет, а граѓаните не гледаат…

Со нов спортски директор ракометарите на 21 декември ќе ја започнат „операцијата ЕУРО 2020-та“

Долгогодишниот ракометен судија Димитар Митревски во иднина ќе ја извршува функцијата Спортски директор. Ова е одлуката…

Почна откупот на тутунот – реколтата одлична и се очекува повисока просечна цена

Започна откупот на тутунот за реколтата 2018/2019. Лани имаше произведено околу 25 милиони килограми, а годиинава…

Мобилна апликација на „Службен весник“ за полесно пребарување закони

Во ЈП „Служен весник“ денеска е промовирана мобилната апликација на електронската база на прописи со редакциски…

Најмногу дожд наврна во Крушево, Пожаране и Битола

Во земјава во изминатите 24 часа, односно до 7 часот изутрина, мерено во литри на квадратен…

Малолетници извршиле насилство врз соученици во кумановско

Малолетник од Куманово повредил тинејџер во училишен двор. Во друг одделен случај, малолетници и еден осумнаесетгодишник…

Омбудсманот ќе го проверува третманот од притворските власти кон Боки 13 во Шутка

Народниот правобранител ќе го испитува третманот на Боки 13-ка во затворот во Шутка. По тврдењата на…