Почина 16-годишната Лена – автобусот на смртта ја зема осмата жртва во Србија

Лена Илиќ која имала само 16. години и била ученичка во Средното уметничко во Србија, е…

Пијана девојка со џип направила неред – граѓаните утринава ги дочекала несекојдневна глетка (ФОТО)

Во центарот на Теслиќ утринава глетката изненадила многумина. Еден бизнис простор останал без стакло на излогот.…

Ден на словенската писменост во чест на Кирил и Методиј ќе се слави и во Србија

Владата на Република Србија на денешната седница го усвои Предлог-законот за дополнување на Законот за државни…

Специјалци упаднаа во тајно легло на проституција – погледнете ја снимката од нивното апсење

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Србија, Службата за борба против организиран криминал, во координација…

Драматично во БиХ – поплавите загрозуваат животи, водата го прекри цел град (ВИДЕО)

Поплавите во Босна и Херцеговина направија големи штети, а на Фејсбук се појави и снимка од…

Драма во регионот: Млад судски полицаец застрела маж во судница играјќи се со пиштолот

Судски полицаец Младен Меуриќ, во Б и Х, најверојатно играјќи се со пиштолот случајно го убил…

Падна снег среде мај: Целиот регион обоен во бело утринава (ФОТО)

После падот на температурите вчера вечер кој го зафати нововарошкиот крај, во Србија, а утринава на…

Соседи се карале поради ролетни – Добрица го избодел Божидар до смрт

41-годишниот Добрица Р. од Параќин е уапсен поради сомнение дека ноќта меѓу неделата и понеделникот мајорот…

Спасувачите предупредуваат: Во услови на бура мора да обрнете внимание на најважната работа

Хрватската шумска служба за спасување има полни раце работа после поплавите, а сега објави и снимка…

Далибор објави емотивна порака и побара помош: „Човекот од фотографијата можеби е мојот татко“

„Пораснав без татко и би ви бил многу благодарен ако ми помогнете да го запознаам човекот…

На овој грчки остров никој не умира пред да наполни 90 години- ова е нивната тајна на долговечност

На грчкиот остров магичната храна на Икарија која на жителите им обезбедува голговечен живот  во светот…

Ужасни фотографии од поплавата во соседството: Заради ризикот се врши евакуација

Поплави ширум Б и Х синоќа ја оставија државата будна. Полицијата во општината Добри Југ нареди…