Убијците на Мартин со години го тероризирале целиот град: Го убиле, па отишле да јадат

Седумнаесетгодишниот Мартин Барн од Нови Кнежевац беше убиен на 13. септември, два месеци пред прославата на…

„Наместо да славиме полнолетство, ние го погребуваме“: Очаен таткото на Мартин. кој е жртва на врсничко насилство

Поради сомнение дека во Нови Кнежевац го убиле Мартин Барн, кој требало да наполни 18 години,…

Тамара загина на страшен начин – нејзина другарка откри потресни детали

21-годишнаа Тамара Стојановиќ од Аранѓеловац загинала во неделата кога нејзиниот автомобил „опел корса“, со кој управувала,…

Најсилен земјотрес во изминативе 30 години во Албанија (ВИДЕО)

После земјотресот кој во саботата ја погоди Албанија, регистрирани се повеќе од 340 дополнителни потреси, од…

Тамара загина во несреќа кај Лазаревац, очевидците запрепастени: „Вакво нешто немамe видено“

21-годишната Тамара Стојановиќ настрада во тешка сообраќајна несреќа во неделата која се случи во Трбушница кај…

Гламурозна свадба – Мило Ѓукановиќ го ожени синот (ФОТО)

Синот единец на поранешниот претседател и премиер на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ се ожени вчера со…

Видео од моментот кога започна земјотресот во Албанија: Водителка читала вести во живо, нејзиниот поглед кажува сѐ

Најмалку 108 лица се повредени во силниот земјотрес кој вчера ја погоди Албанија, а моментот кога…

Македонци дел од тешка сообраќајка кај Врање: Едно лице загина (ВИДЕО)

Во тешка несреќа која се случила вчера попладнето кај населбата Бресница, недалеку од Врање, на автопат,…

Се тресе цел регион: Земјотреси во Албанија, Црна Гора и Босна

По двата силни земјотреси, кои вчера после 16 часот ја погодија Албанија, а многу силно се…

Силен земјотрес и во Босна – тресењето ги вознемирило граѓаните

Земјотрес со јачина од 2,9 степени според Рихтер ноќеска ја погоди и БиХ, поточно во околината…

Тлото не мирува: Нови 25 земјотреси во Албанија, последниот во 9 изутрина (ВИДЕО)

После силниот земјотрес од 5,6 степени според Рихтер што ја погоди Албанија, изминатото деноноќие имаше уште…

Биланс од земјотресот во Албанија: Оштетени 109 куќи, седум станбени згради, повредени 68 лица

Министерката за одбрана Олта Џачка во изјава за медиумите доцна синоќа го презентираше првичниот извештај за…