Австрискиот вицеканцелар даде оставка откако се појави експлицитна видео снимка (ВИДЕО)

Австрискиот вицеканцелар и лидер на Слободарската партија Хајнс Штрахе  денеска поднесе оставка поради скандалозно видео кое…

Банки местеле валути, направиле картели – сега ќе мора да платат казни од повеќе од милијарда евра

Антимонополските регулатори на Европската унија ги казниле денеска банките Барклиз, Ситигруп, ЈП Морган, МУФГ и Ројал…

Запрепастувачко апсење на Афроамериканец во САД – „Не ми треба фотографија, ти личиш на осомничениот“

Заменик шерифот во Тексас се обидел да уапсе Афроамериканец бидејќи по грешка мислел дека постои налог…

Путин добил безброј подароци, но ваков никогаш: Столар за него потрошил половина милион (ВИДЕО)

Мухамадшариф Џалилов, млад таџикистански столар кој живее во Русија, после три години неуморна работа, ја завршил…

Американски полицаец затрела жена само неколку секунди откако таа извика „бремена сум“ (ВИДЕО)

Американка е наводно убиена од страна на полиаец во Тексас и тоа само неколку моменти откако…

Пронашле дедо кој живее до Чернобил, останале запрепастени од неговиот изглед и години (ВИДЕО)

Иван Шамианок (90) живее во близина на Чернобил, само на наколку километри од забранетата зона. Кога…

Три лица пронајдени мртви во хотелска соба- прободени со стрели лежеле во локви крв

Истрагата за пронајдените три тела во хотелска соба во Германија доби нов драматичен тек.Полицијата пронајде две…

Полицајци поминале цела ноќ со стар брачен пар за да го развеселат (ФОТО)

Четворица полицајци станале херои откако во јавност протече информација и фотографија од тоа што го направиле…

Путин заигра хокеј и сите ги изненади со тоа што му го направи на судијата (ВИДЕО)

Рускиот претседател Владимир Путин учествуваше во натпреварот на Ноќната хокејска лига во Сочи. Путин излегол на…

Да задоцнела секунда, момчето би било мртво: Поради брзата реакција оваа жена ја сметаат за херој (ВИДЕО)

Возачот Саманта Кол е наречена хероина поради потегот при возење на училишен автобус во Њујорк. Автубост…

„Бесмртниот полк“ маршира низ Москва – Путин предводи милион луѓе (ВИДЕО)

Во Москва во моментов се одржува традиционалната прошетка „Бесмртен полк“, а оваа години во неа учествува…

Некогаш владееше со најголемата земја на светот – вака денес изгледа последниот престдедател на СССР

Поранешниот лидер на Советскиот сојуз Михаил Горбачов се појави денеска на воената парада во Москва, по…