Херојски подвиг: Да задоцнеше само една секунда, момче ќе извршеше самоубиство (ВИДЕО)

Херој во униформа на полицаец спасил момче кое сакало да се убие со скок од мост.…

Прва снимка од падот на белгискиот Ф-16 во Франција: Пилотот завршил на далноводот

Француската екипа за итна помош, спасуваа белгијски пилот на Ф-16 кој паднал на далековод утринава, откако…

Се сруши воен авион врз француски град

Белгиски воен авион марка „Ф-16“ се сруши врз населено место на западот во Франција, соопштија локалните…

Беше обвинет за смртта на 700.000 луѓе: Подоцна се дозна вистината, поради печатна грешка го нарекуваа монструм (ВИДЕО)

Гаетан Дига бил згоден, духовит и полн со живот. Оние што го познавале зборувале дека бил…

Хаос во Австрија: Протекоа над 70 милиони податоци од полицијата

Во Министерството за внатрешни работи на Австрија дошло до масовно протекување на податоци, јавува информативниот сајт…

Потресна исповед на секс-робинка на милијардерот педофил: „Скокнав во море со ајкули за да се спасам од Епстајн“

Сара Ренсом шест месеци била заробена на островот на американскиот мултимилионер педофил Џефри Епстајн, каде му…

Ураганот Умберто се’ уште беснее: Откорнал моќни далеководи (ВИДЕО)

Ураганот Умберто искинал делеководи оставајќи го скоро цел архипелаг на Бермудите во темнина, кога силната бура…

Вознемирувачко видео: Тинејџер до смрт бил избоден во Њујорк – сведоците снимале, наместо да помогнат

Набрзо откако завршила наставата, во понеделникот во близина на средното училиште „Оушнсајд“ во Њујорк, се случило…

Сопственик морал да го затвори ресторанот во Њујорк затоа што сите 26 вработени му дале отказ во исто време

Гастропаб бил присилен да затвори откако сите 26 вработени дале отказ во исто време како одмазда…

Уапсен човекот кој се закануваше дека ќе го разнесе мостот во Киев

Украинските безбедносни сили го уапсија човекот кој се закануваше дека ќе го разнесе мостот „Метро“ во…

Вашингтон Пост: Бизнисмен од Северна Македонија ја хакнал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“

Бизнисмен од Северна Македонија ја киднапирал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“ каде поранешните американски служби го…

Најмалку 23 деца загинаа во пожар во интернат во Монровија

Најмалку 23 деца загинаа во пожар во исламско училиште во Либерија, соопшти денеска полицијата. „Децата го…