Жално: Кога гореше Нотр Дам, социјалните мрежи вриеја – сега горат милиони животни во Русија, а светот е нем

Руските здруженијата за заштита на животните сите сили ги вложуваат за спасување од големите пожари кои…

Разрешена романска министерка поради коментар за убиената девојка

Романската премиерка Вјорика Данчила изјави дека ја сменила министерката за образование Екатерина Андронеску поради нејзината неодамнешна…

По јуни и јули ќе биде најтопол месец во историјата, објави СМО

И јули ќе биде најтопол месец откако се мерат температурите, објави Светската метеоролошка организација, од каде…

Откриена причината за смртта на внуката на Кенеди

22-годишната внука на Роберт Кенеди завчера почина во болница, најверојатно од предозирање, откако подолг период се…

Што го прашала принцезата Дијана по принцот Чарлс на првата средба по разводот?

Додека беше во брак со принцот Чарлс, покојната принцеза Дијана, стана една од најпрепознатливите и најпопуларните…

Првата дама на Франција во најголема тајност имала естетски зафати, затоа ја нема во јавност

Првата дама на Франција, Бриџит Макрон, како што пренесуваат француските медиуми, неодамна во најголема тајност посетила…

Студентка од Кембриџ отворила врата и скокнала од авион: Пилотот и стјуардесата останале шокирани

Британска студентка Аланда Катленд загинала кога паднала од авион за време на патување до Мадагаскар. Полицијата…

ШОК ВО СВЕТОТ: Внуката на Кенеди е пронајдена мртва

Внуката на поранешниот американски сенатор Роберт Франсис Кенеди, Саоирс Кенеди Хил (22) е пронајдена мртва во…

Саудиска Арабија им дозволи на жените да патуваат без мажи

Саудиска Арабија објави нов закон според кој жените во таа земја сега можат сами да патуваат…

Силен земјотрес од 6,8 по Рихтер го погоди Чиле

Земјотрес со јачина од 6,8 степени го погоди централниот дел на Чиле и засега нема информации…

Телото на гангстерот Џон Дилинџер ќе биде ексхумирано

Телото на гангстерот од 1930-тите години Џон Дилинџер ќе биде ексхумирано, затоа што неговите роднини се…

Се удавија две сестри во базен во хотел на Родос

Во хотелски базен во областа Лалисос на Родос се удавија две француски тинејџерки (16 и 19),…