Тажна вест: Почина поранешниот тренер на Партизан и Звезда

Познатиот кошаркарски тренер Борислав Бора Ѓаковиќ ја загуби битката со тешката болест на 72 години, јавуваат…

Фотографија која го запали интернетот: Две фудбалерки прославија победа со врел бакнеж (ФОТО)

Фудбалерките на Шветска се пласираа во четврт финале на шветското првенство во Франција со победа над…

Вардар дозна на кои противници ќе им погледне во очи во ЛШ

Европскиот ракометен шампион Вардар предмалку ги доби противниците во новата сезона од Лигата на шампионите. Вардарци…

Позната водителка: „Роналдо ми плати за еден час во кревет – беше многу агресивен, но се брзо се заврши“

Не е тајна дека познатиот фудбалер Кристијано Роналдо често ги полни страниците со секс скандалите, а…

Сите гледаа во мајката на Лука Дончиќ – преубавата Словенка му ја украде славата на кошаркарот (ФОТО)

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ добил признание за најдобар копшаркар во НБА сезоната. Дончиќ играл прекрасно во…

Ѓоковиќ во небрано: „Сега сум оженет и нема соблекување маица“ (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ на турнирот “Bubls” имаше интересна средба. После одиграниот меч се присети на претходниот настап…

Роналдо на одмор кај нашите кумови: За оваа вила плаќа по 8.000 евра дневно (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо по напорната сезона (добро баш и не му беше напорна оваа) и по одморот…

Сигурно се сеќавате на страствената навачка: Се врати парагвајската убавица Лариса Рикелме

Атрактивната Лариса Рикелме пред девет години стана светска ѕвезда. На трибините на Мундијалот во Јужна Африка…

Убава вест: Сташ Скубе и официјално останува во Вардар

Крајот на сезоната донесе европска титула за Вардар, но и многу заминувања. Игор Карачиќ, Глеб Калараш,…

Карачиќ го избра новот дрес, но сепак не го заборави Вардар и играчот со број 5 (ФОТО)

Игор Карачиќ денеска и официјално беше претставен како нов член на Кјелце, клуб во кој искусниот…

Кој „Од сенка“ нареди да се одзeмаат македонските знамиња во Струмица (ФОТО)

По случајот во салата Борис Трајковски, повторно слични случки и во салата Парк во Струмица вчера.…

Со музика од Тоше Проески, билдерот Зафиров освои сребро на меѓународен натпревар (ВИДЕО)

Со музика од Тоше Проески, билдерот Зафиров освои сребро на меѓународен натпревар на професионалци, кој се…