Запрепастувачка изјава на еден од основачите на Фејсбук: „Сега е доста, време е да се гасиме“

Крис Хјуз му помогнал своевремено на Марк Цукернберг за Фејсбук да стане голема друштвена мрежа и…

Повеќе ништо нема да биде исто: Фејсбук воведува големи промени – корисниците изненадени

Марк Цукерберг најави големи промени на популарната друштвена мрежа во текот на годишната Фејсбук конференција Ф8.…

Паднаа „Фејсбук“ и „Инстаграм“

Околу 14 часот и 5 минути, во Македонија станаа недостапни Фејсбук и Инстаграм, најкористените социјални мрежи,…

Гејтс истражи кои 3 професии ќе бидат најбарани – ако знаете да ги работите ќе се збогатите

Основачот на Мајкрософт Бил Гејтс врз основа на бројни податоци кои ги собирал тврди дека во…

Инстаграм активираше нова опција за сите – ќе ви се допадне со сигурност

Андроид и iOS корисниците на апликацијата Инстаграм отсега имаат можност да користат нова опција „Quiz“ во…

Без лекување хемороидите не исчезнуваат, тие напредуваат

Лекување без операција и без болка во ОН КЛИНИК – Софија, Варна и Бургас. Луѓето кои…

Фејсбук отстранил 212 лажни профили од Косово и Македонија минатиот месец

Месечниот извештај на Фејсбук за борба против лажните вести во пресрет на ЕУ изборите открива дека…

„Момо” го вклучи алармот и во Македонија: Детали за морбидната игра

Играта Момо за која цел свет е во паника, го вклучи алармот и во Македонија. По…

Mакедонски тинејџери добија глобално признание и по 20 илјади долари за мобилна апликација

Тимот составен од тинејџери е еден од петте победнички тима што ќе добијат стручно менторство и…

Ги раствара и големите и тврди парчиња каменец – Светнете ја темелно машината за алишта

Сода бикарбона и алкохолен оцет се најдоброто решение за каменецот во машината за алишта, дури и…

Фејсбук има скриена опција: Кога ќе ја најдете, ќе ја користите секој ден

Доколку сакате фотографиите на социјалната мрежа Фејсбук да ви изгледаат подобро, треба да направите неколку чекори.…

Откриено зошто паѓаат Боинг авионите: Објавена морничава снимка

Истражувањето на остатоците од авионот “Етиопијан ерлајнс”, со кој се бореа 737 МАКС, каде во несреќа…