Home Спорт ФФМ објави важна информација за македонските навивачи во Букурешт

ФФМ објави важна информација за македонските навивачи во Букурешт

0
ФФМ објави важна информација за македонските навивачи во Букурешт

Фудбалската федерација на Македонија објави нова информација за навивачите на македонската репрезентација.

-Апелираме до сите навивачи и поддржувачи на македонската репрезентација кои имаат влезница за утрешниот натпревар со Украина на Националната арена во Букурешт, доколку се во можност, денеска да обезбедат алка за негативен Ковид-19 тест (задолжителна за влез на стадионот), од причина што организаторите на натпреварот очекуваат голем број навивачи на двете репрезентации да пристигнат во Букурешт во текот на утрешниот ден, велат од ФФМ.

Македонија утре со почеток во 15 часот ќе го одигра вториот натпревар на Европското првенство против селекцијата на Украина.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Дневно