Топлотниот бран буквално ги свари школките на брегот на Северна Калифорнија

Поради топлотниот бран во Калифорнија,  школки се сварија на сонце, пренесува СНН. “Кога се приближив до…

Груевски: Гоце Делчев не бил Бугарин, можеа и помудро

Поранешниот премиер Никола Груевски кој е во бегство во Ингарија, се огласи на социјалната мрежа Фејсбук…

Рашковски: Не планирам да си поднесам оставка

Генералниот секретар на Владата Драги Рашковски денеска на прес-конференција во Владата рече дека не планира да…

Миле Јанакиески одбива да јаде: „Започнувам штрајк со глад“

Ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески кој од минатата недела повторно се најде зад решетки…

Кадровски промени во ВМРО-ДПМНЕ: Избрани претседатели на Комисии

На вчерашната редовна седница на ИК на ВМРО-ДПМНЕ беа донесени неколку кадровски решенија. По одлука на…

Ѓорчев: Заев води антисемејни политики, драстично намален наталитетот

Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ, денеска со прес-конференција со која обвинува дека наталитетот во Македонија е најмал со…

Ќерката на Трамп привлече големо внимание: Се обидувала да се вклопи на самитот Г20, а лидерите постојано ја игнорирале

Покрај американскиот претседател Доналд Трамп, големо внимание на самитот Г20 во Осака привлече и неговата ќерка…

Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски се заканува со неколку тужби

Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, денеска како што најави на Фејсбук, одржа прес-конференција во Владата.…

Изгоре автомобил на скопската обиколница (ВИДЕО)

На скопската обиколница на клучката кај Радишани изгоре автомобил. Како што јавува 1ТВ, целосно е опожарено патничко…

Марјана Станојковска се распиштоли и ги распосла облините (ФОТО)

Летото само што започна а познатите македонски дами веќе почнаа да ги покажуваат своите облини во…

Се вклучи жолтиот аларм во Македонија: Утре (среда) ќе биде најтопло

Времето утре ќе биде многу топло, со максимални температури кои во југоисточните делови ќе достигнат 40 степени,…

Воз излета од шините на патниот правец Скопје-Куманово: Ова се деталите

Причинета е голема материјална штета при излизгувањето на вагоните од товарниот воз кој сообраќал на релација…