Македонци ја покрија “Северна” во Љубљана (ФОТО)

Повеќемина прилепчани вечерва ја бодрат македонската фудбалска репрезентација на стадионот “Стожице” против Словенија. Црвено-жолтата фаланга која…

ВМРО-ДПМНЕ: Младите ќе бидат клучната сила во нашата борба за подобра Македонија, заедно ќе се избориме

Навистина е убав настанот кога гледате млади луѓе со сиот нивен жар, потенцијал и младешка непрекор…

Емил Димитриев: Заев и Владата не разочараа побрзо отколку што мислевме

Поранешниот премиер, а сегашен пратеник, Емил Димитриев, во интервју за „Независен весник“ говори за интегритетот на интелектуалците,  новата…

Куче искаса скопјанец кај Трговскиот центар „Бисер“

Уште еден случај со каснат скопјанец од куче скитник. Во 08:00 часот во Полициската станица Аеродром,…

Македонија ќе ја зафати силно невреме – за ова можете да се соочите со парична глоба

Викендов многу сонце и температури до 22 степени, а веќе од вторник големо заладување и дожд…

Лидерод на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, Јаулески со видео за децата на политичарите од власта и луксузот

Јован Јаулески, претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, на својот профил на социјалните мрежи постави монтирано видео…

Скоро 70% од граѓаните сметаат дека партиска книшка е услов за вработување во администрација

Најголем дел од граѓаните, односно 66 отсто, сметаат дека доколку аплицираат на конкурс во јавната администрација…

Лила го сруши „Инстаграм“ со оваа фотка

Лила Филиповска е активна на социјалните мрежи, а овој пат на Инстаграм каде има голем број…

Карлеуша излезе од дома и замина директно овде (ФОТО)

Јелена Карлеуша е сеуште скршена по смртта на мајка си Дивна Карлеуша, која по тешко и…

Наскоро продолжен викенд: Петок е следниот неработен ден

Ова се неработните денови за годинава. Има многу споени викенди, но губиме неколку неработни денови кои…

Пејачот на „Балкан бенд“ спроведе еко-акција во своето маало и повика на повисока свест (ФОТО)

Во последно време се поголем тренд стануваат еко-акциите кои ги спроведуваат звучни имиња во нашата држава,…

Неофицијално, во нападот со нож врз момче вмешан бил синот на висок функционер на СДСМ

Момче било пpoбодено со нoж во саботата во дискотека во Марино, по што со тeшки повpeди…