Целосно излечила канцер за 36 часа (ВИДЕО)

Кога на Стејси Ерхолц ѝ бил дијагностициран рак на крвта, лекарите ѝ рекле дека не можат…

Средба на Заев и Поклукар: Инвеститорите брзаат да инвестираат кај нас

Претседателот на Владата, Зоран Заев, се сретна со Боштајн Поклукар, министер за внатрешни работи на Република…

Директорот на Шутка одби да поднесе оставка

Директорот на истражниот затвор Шутка, Ѓоко Котевски не поднесе оставка иако ја најави, информира Сител. Тој вети…

Мајката на Пино: Да беше дете на функционер, ќе ја кренеа државата на нозе

Точно 77 дена го нема мојот син, револтирано зборуваше пред Собранието Маја Трпковска, мајка на 26-годишниот…

АМСМ за состојбата на патишта – има и забрани за движење

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. Виадукт Трејд известува дека на…

Заев му се налути на Анѓушев бидејќи рече „Република Македонија“ (ВИДЕО)

Вицепремиерот Кочо Анѓушев на прес-конференција за медиумите, раскажувајќи за економскиот развој го употреби името Република Македонија.…

Мајката на исчезнатото момче излегува на протест

Денес со почеток од 16:30 часот пред Собранието во Скопје ќе започне мирниот протест кој го…

Ден за спас – на денешниот празник направете го ова

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 12 февруари. Денеска е Св. Мелетиј Антиохиски. Свети…

Директорот на БЈБ си го вработил внукот во МВР

Директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски, си го вработил својот внук Јовица Матевски во…

Поларен бран во Македонија: Драстична промена на времето

Поларниот бран кој изразено ја зафати нашата држава во текот на изминатиот викенд услови многу ниски…

„Мој термин“ целосно блокиран заради новите упати

Системот за закажување „Мој термин“ од изутринава е блокиран при креирањето упати и издавањето боледувања во…

Разочарувањето продолжува: Зекири тврди дека Џафери работи за ВМРО-ДПМНЕ

Пратеникот Мухамед Зекири од СДСМ ги отфрли наводите на претсдеателот на парламентот Талат Џафери дека кој било…