Скопската населба Аеродром се подготвува за најавеното невреме (ФОТО)

Општина Аеродром ги презема сите мерки за превентивно и навремено интервенирање при евентуални несакани штети, по…

Застрашувачка глетка во регионот – реките носат се пред себе, поплавени патишта, а водата се уште надоаѓа

После силните обилни врнежи на магистралниот пат Бања Лука – Челинаќ може да се види заастрашувачка…

Македонска Ким Кардашијан – Скопјанката Елеонора е бомба (ФОТО)

Скопјанката Елеонора Миљковиќ е македонската претставничка во реалното шоу „Задруга2″. Елеонора е бомба. Погледнете:

Само Беквалац може да се облече како фломастер и да изгледа како милион долари (ФОТО)

Што се однесува до бојата, сезоната пред нас носи тренд кој многумина ќе ги исплаши. Но,…

Костадинов: 500 евра плата до крај на 2020. година

Костадинов денеска со прес-конференција. Ви ја пренесуваме целосно. Растот на платите продолжува, се повеќе пари завршуваат…

Вредат милион долари: Браќата Ќулум пуштени на слобода, но во полиција останаа овие луксузни возила

Две „ламборџини“ и едно „ферари“ вредни околу 1,3 милиони евра, им се оздемени на браќата Армин…

Се ожени поранешниот сопруг на кралската снаа Меган – ја замени со оваа девојка (ФОТО)

Меган Маркл пред скоро една година стана кралска снаа, а сега се ожени и нејзиниот поранешен…

Едвај го скроти деколтето во минијатурните бикини – кога се сврте мажите не престанаа да гледаат (ФОТО)

Данијел Херингтон неодамна направила дар-мар на плажа во Мајами, каде се забавувала со неколку згодни пријателки…

Џафери во официјална посета на Австрија

Претседателот на Собранието Талат Џафери  од денеска престојува во дводневна  официјална посета на Австрија, во тек…

Димитров во работна посета на Берлин пред иселување од Македонија

Никола Димитров денеска и утре ќе престојува во работна посета на Берлин. Во германскиот Бундестаг, Димитров…

Кризниот штаб на готовс поради „Андреа” – ќе беснее силно невреме (ФОТО)

Согласно со насоките на кризниот штаб, кој вчера заседаваше, а по најавите за невремето „Андреа“, и…

Лото-Марјана со голема промена: За прв пат со кратка коса (ФОТО)

Убавата лото-водителка Марјана Станојковска си ја скрати косата. Таа направи промена и долгата руса коса по…