Фатиме Фетаи: Не смееме да ја запреме нашата борба

Обвинителката во Специјалното јавно обвинителство Фатиме Фетаи денеска изјави дека СЈО продолжува со застапување на предметите…

Гори автобус на ЈСП во Скопје (ВИДЕО)

Автобус на Јавното сообраќајно претпријатие се запали утринава во населбата Ѓорче Петров. Од она што може…

Јанева не е сместена во хашкото одделение, за да не влијае врз Боки Тредиџи

Специјалната обвинителка Катица Јанева не е сместена во хашкото одделение во затворот Шутка бидејќи таму се…

„Уапсена за рекет обвинителката за борба против криминал“ – Катица топ тема во Грицја

„Скопје: Уапсена специјалната обвинителка за борба против организиран криминал“; „Скандал во Северна Македонија: Уапсена специјалната обвинителка…

Димовски: Одлуката за шеф на СЈО ја носи Собранието, се друго е надвор од законот

Советот на јавни обвинители во постапката за избор и назначување на Специјалното јавно обвинителство  може да…

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев е причината поради која Катица Јанева беше на слобода со месеци

Притворањето на Катица Јанева е договорен театар со кој треба да се прикријат трагите кои водат…

Европската Комисија воздржана за притворот на Катица Јанева

Европската Комисија засега се воздржува од коментари за случајот „Рекет“ и вчерашната одлука за притвор на…

„Додека ме силуваше, пред влезот имаше полицајци“ – нови тврдења на жртвите на милијардерот педофил

Милијардерот педофил Џефри Епстајн сексуално нападнал тинејџерка додека бил под надзор на полицијата во Палм Бич.…

Јанева со силна полициска придружба тргна на погреб во Гевгелија

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева со полициска придружба од КПУ Затвор – Скопје изутринава заминала во…

Временска најава за денешниот ден

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималната…

Пејачка ги „запали“ мрежите со шега: „Кој се изгорел на Катица Јанева, ќе дува и на Биба Додева“

Огромна е сличноста во изгледот меѓу Катица Јанева и пејачката Биба Додева. Додева на „Златна Бубамара“…

Михајловски: Додека несреќата беше резервирана за ВМРО-ДПМНЕ беше во ред да се ужива во неа

Сега не било во ред да се наситуваме со ниски страсти врз туѓата несреќа. Додека таа…