Екстремно студено вечерва – на овие места најкритично (ФОТО)

Температурите вечева низ градовите во Македонија опаднаа под нулата. Во Дебар измерени се дури -9 степени…

Македонската естрада со „Небо и земја“ во „Бадниковите поворки“ (ФОТО)

Минатата година беше возобновена манифестација „Бадникови поворки“, која на 6 јануари се случуваше низ улиците на сите…

Српски политичар се појави со 36 години помладата сопруга (ФОТО)

На една модна ревија во Белград политичарот Предраг Марковиќ се појави со својата сопруга и привлече…

Стоилов: Се чувствувам засрамено и понижено

Капитенот на РК Вардар, пикерот Стојанче Стоилов станал и си заминал кога слушнал дека добитниците на…

Погледнете каде Трамп ја однел Меланија и зошто летот бил таен

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој во средата придружуван од сопругата Меланија допатуваа во посета на Ирак,…

Позната состојбата на возачот кој направи сообраќајка во Ниш

Од тројца пациенти кои се животно загрозени после несреќата, дискутабилна е и состојбата на 16-годишно девојче…

Чавков и Лазаров сакаат правда – амнестијата ја одбиле

Од 33 обвинети за настаните од 27 април само петмина не поднесоа барање за амнестија и…

Ќе се донесе ли нов закон за семејство?

Претставниците на Иницијативата за заедничко родителство интензивно работат на подготовки за нов предлог-закон за семејство, кој,…