Скопјанец остана гол, откако претходно облечен се фрли по крстот (ФОТО)

Скопјанец скокна по крстот во реката Вардар, но излезе целосно гол. Овој момент им падна во…

Мајка 10 години си ја продавала малолетната ќерка за старо грозје

Мајка која ја продавала својата ќерка на мажи за секс од третата година од нејзиниот живот,…

Монструм својата тригодишна ќерка ја ставал во вклучена машина за перење

Полицијата објави дека го уапсила мажот виновен за злоставување на дете, откако во пар наврати го…

Сакате стан или куќа за само едно евро? – преселете се овде

Поради се поголемата миграција на населението во урбаните средини, сопствениците на градот Самбука ди Сицилија со…

Путин и оваа година нурна во студената вода традиционално (ВИДЕО)

Рускиот претседател Владимир Путин учествувал во овогодинешното богојавленско капење и нурна во студената вода, соопштеное е…

Скокна со облека за да го спаси од давење: Избегнат инцидент за Водици во Ранковце (ВИДЕО)

Денеска традиционално се фрлаше крстот во општина Ранковце, во Ранковечка река, а во ладните води скокнаа…

Блаже Петровски е среќникот кој го фати крстот во Ранковце (ВИДЕО)

Како и секоја година, така и оваа традиционално се оддржа фрлањето на крстот во општина Ранковце.…

✞ БОГ СЕ ЈАВИ ✞ За многу години!

✞ БОГ СЕ ЈАВИ ✞ Кога во Јордан се крштеваше, Господи, се јави поклонувањето на Света…

Една од најубавите водителки мета на Сергеј Варошлија: Погледнете што му одговори

Бојана Скендеровски, која важи за една од најубавите жени со природна убавина, а е јавна личност…

Девојката прво го шокираше жирито, а потоа и целиот свет со своите неверојатни танци (ВИДЕО)

Младата гимнастичарка Кејтлин Охаши (21) со својот настап ја воодушеви целата јавност, а од судиите доби…

Сопругата на Ивановски: Не го нападнав – тој е физички посилен од мене

Никогаш не би ми паднало на памет да започнам насилна расправија со мојот сопруг кој е…

„Политико“: Жртва сум на семејно насилство – претепан сум зашто бев присутен на прес на Сугаревски

По скандалот кој го стрефи, новинариот и сопственик на порталот „Мактел.мк“ се огласи. Имено, тој вчера…