Home Македонија Петок е неработен ден: православните го слават Духовден

Петок е неработен ден: православните го слават Духовден

0
Петок е неработен ден: православните го слават Духовден

Утре, петок е неработен ден за православните верници. Православните го слават Духовден.

Следен неработен ден кој ќе ни донесе продолжен викенд е 2 Август кога се слави денот на републиката.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Дневно