Home Хроника Познатата македонска актерка ќе лежи 3,5 години затвор

Познатата македонска актерка ќе лежи 3,5 години затвор

0
Познатата македонска актерка ќе лежи 3,5 години затвор

Познатата актерка Силвија Стојановска и нејзиниот партнер Воислав Будисављевиќ се осудени на затворски казни за случајот со транспорт на 700 килограми кокаин.

Актерката доби казна затвор од три и пол години, а Будисављевиќ ќе мора да одлежи 7 години во Идризово.

За Стојановска е укината мерката куќен притвор, па така ќе може од слобода да ја чека правосилноста на пресудата.

Нејзиниот партнер останува во притвор. Двајцата се прогласени за виновни во случајот во кој беше запленет кокаин транспортиран од Колумбија во Шпанија.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Дневно