Home Спорт Шпанскиот гигант тргнува во лов на македонскиот дијамант

Шпанскиот гигант тргнува во лов на македонскиот дијамант

0
Шпанскиот гигант тргнува во лов на македонскиот дијамант

Македонскиот дијамант Ељиф Елмас е прв пик на тренерот на Атлетико Мадрид за ново засилување за следната сезона. Диего Симеоне веќе го заокружил името на Елмас како прва опција за трансфер во шпанскиот првак ова лето.

Освен од Атлетико Мадрид, денеска Елмас ќе биде во центарот на вниманието и на скаути од многу други европски клубови – Борусија Дортмунд, Лајпциг и Хофенхајм. Во игра е и Бенфика која се уште не се откажува од македонскиот дијамант иако Наполи веќе ја одби понудата од 25 милиони евра.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Дневно