Home Актуелно Слика која ја чекаше целиот свет: Ериксен објави фотографија од болница

Слика која ја чекаше целиот свет: Ериксен објави фотографија од болница

0
Слика која ја чекаше целиот свет: Ериксен објави фотографија од болница

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен денеска објави фотографија од болница, што е негова прва откако го напушти стадионот на носилки на натпреварот против Финска.

Данскиот фудбалер кој ненадејно се колабираше на теренот, а лекарите едвај успеаја да го вратат во живот, покрај фотографијата испрати и порака до сите навивачи:

Здраво на сите. Големо благодарам на неверојатните поздрави и пораки од цел свет. Тоа ми значи многу мене и на семејството. Добро сум, со оглед на околностите. И понатаму морам да направам некои испитувања во болница, но се чувствувам добро. Сега ќе навивам за Данска на следните натпревари. Играјте сите за Данска. Се најдобро. Кристијан, напиша Ериксон.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Дневно